தமிழ்
English
Contact
Wednesday 17th July 2019    
| Lanka Views | Views of the truthLanka Views | Views of the truth



සාර්ක් සංස්කෘතික මධ්‍යස්ථානය මගින් සංවිධානය කරන සාර්ක් චිත්‍රපට උළෙල 2019  ජූලි 2 දින සිට ජූලි 7 දක්වා ජාතික චිත්‍රපට සංස්ථා සිනමා ශාලාවේදී පැවැත්වීමට කටයුතු යොදා ඇත.

මෙම චිත්‍රපට උළෙලේදී සාමාජික රාජ්‍යයන් විසින් සිනමා පට 5 ක් බැගින් ප්‍රදර්ශනය සඳහා ඉදිරිපත් කරන අතර, මෙම චිත්‍රපට උළෙල පැවැත්වෙන දින 5 තුළ සිනමා පට දෙකක් නොමිලයේ ප්‍රදර්ශනය කෙරේ.

එමෙන්ම මෙම චිත්‍රපට උළෙලේ දී කෙටි චිත්‍රපට සඳහා සම්මාන පිරිනැමීම ද සිදු කෙරේ.

එහිදී හොඳම වෘතාන්ත චිත්‍රපටය, හොඳම අධ්‍යක්ෂක හොඳම නළුවා, හොඳම නිළිය, හොඳම ශබ්ද සමායෝජක, හොඳම සංස්කාරක, හොඳම සිනමාකරුවා, හොඳම කෙටි චිත්‍රපටය හා ජූරියේ විශේෂ සම්මාන 2 ක් ද පිරිනැමෙන අතර, ඉන්දුනීසියාව, කොරියාව හා පිලිපීනය යන රටවල් නියෝජනය කරමින් එම රටවල විනිශ්චය මණ්ඩලය විසින් ඒ සඳහා විනිශ්චයක් ලබා දෙනු ඇත.

SCREENING SCHEDULE – SAARC Film Festival 2019

2nd July3rd July4th July5th July6th July7th July
10.00 amInauguration11.30 amPadmaavat*
Master Film/ 164 Mins/ India2.45 pmBulbul
Feature/ 127 Mins/ Nepal5.15 pmA Quarter Mile Country
Short/ 30 Mins/ Bangladesh6.15 pmMotorcycle Girl
Feature Film/114 Mins/ Pakistan
9.00 amFhagun Haoya
Feature/ 101 Mins/ Bangladesh 11.00 amSoul
Short Film/ 20 Mins/ Maldives 11.45 amLoad Wedding
Feature/ 136 Mins/ Pakistan 2.15 pmA letter to the President
Feature/ 83 Mins/ Afghanistan 4.00 pmThe Remains
Short Film/ 16 Mins/ Nepal 4.20 pmNa Bole wo Haram
Short Film/ 20 Mins/ India 5.00 pmKomola Rocket
Feature/ 95 Mins/ Bangladesh 7.00 pmWalking with the wind
Feature/ 79 Mins/ India
9.00 amSee You
Short Film/ 23 Mins/ Bangladesh 9.30 amPrasad
Feature/ 138 Mins/ Nepal 12.00 pmTradition
Short/ 11 Mins/ Sri Lanka 12.30 pmThe Wind of Karma
Feature/ 67 Mins/ Bhutan 2.00 pmGohraalhu
Feature/ 90 Mins/ Maldives 4.00 pmNagarkirtan
Feature/ 120 Mins/ India 6.30 pmAfghanistan Night Stories
Feature/ 120 Mins/ Afghanistan
10.00 – 12.00 pmMasterclass“Why do we need funding for independent cinema?”@ Colombo Film and Television Academy
No 65/5, Ward Place, Colombo 7. 12.30 pmAlpha*
Master Film/ 87 Mins/ Bangladesh 2.15 pmThe Image
Short Film/ 8 Mins/ Sri Lanka 2.45 pmThe Vested Astrologer
Feature/ 135 Mins/ Bhutan 5.15 pmRow
Short Film/ 8 Mins/ Bhutan 5.30 pmBurning Birds
Feature/ 84 Mins/ Sri Lanka
10.00 amThe Wind Beneath us
Feature/ 84 Mins/ Sri Lanka 12.00 pmThe Moon Is Bright Tonight
Short Film/ 15 Mins/ Nepal 12.30 pmMonitor
Short Film/ 20 Mins/ India 1.00 pmSingle Mother
Short/ 20 Mins/ Afghanistan 1.30 pmChalay Thay Saath*
Master/ 120 Mins/ Pakistan 4.00 pmWomen of Pure Heart
Short Film/ 24 Mins/ Bhutan 4.45 pmSalary
Short Film/ 25 Mins/ Afghanistan 5.30 pmPalama Yata*
Master Film/ 132 Mins/ Sri Lanka
10.00 amHari*
Master Film/ 106 Mins/ Nepal 12.00 pmLight Breeze*
Master Film/ 50 Mins/ Afghanistan 6.30 pmSAARC Film Award Ceremony 7.00 pmScreening of the Award
Winning Best Feature Film of the SAARC Film Festival 2019